fbpx

Co je co?

Dělení balančních prken

Prkna

To, na co si stoupnu. Rozdělujeme úpravu prken, tedy k jakému doplňku je vhodné.

Pod prkna

To, na čem je prkno. Koule nebo válec, každý má svoje

Podložky

To, co je na zemi. Koberce – dekorace, ochrana povrchů a zpomalení pohybu

Balanční prkna

Když se na prkno podíváme zvrchu, může mít jiný tvar nebo velikost, zde záleží jen na vkusu. Ze spodu nemusí být nic anebo přidané prvky, které snižují náročnost.

Čisté prkno – stejné z obou stran. Spíše pro pokročilé. Zažijete s ním nejvíc zábavy, je to vždy výzva a prkno vyžaduje plnou pozornost

Zarážky na válec – na krajích přidělané zarážky, které zabraňují projetí válce.

Frézování na kouli – vnitřní prostor zabraňuje vyjetí koule mimo prkno.

Zárážky pro válec i frézování pro kouli. Nejkomplexnější prkno na trhu. Válec je i možné vložit podélně do frézované části a balancovat “zepředu dozadu”

Yoga balanční prkno

Samostatnou jednotkou je prkno určené právě pro cvičení jógy.

Balanc je doménou jógy a pokud si chcete praxi ozvláštnit nebo se posunout dál, pak je tohle prkno jasná volba.

Cvičení na prkně je stejné jako na zemi, pouze ty nejjednodušší pozice dostávají nový rozměr díky neustálé nutnosti držet balanc. Na prkně přirozeně držíme rovná záda a díky tomu pozice, které vyžadují rovnou posturu děláme na prkně paradoxně lépe než na zemi.

Pod prkna

Kromě běžného válce nabízíme jako jediní na trhu unikátní pomůcku pro balanční prkna – balanční kouli. Oboje vyrábíme z lepeného buku, válce pak nabízíme i přímo ze smrkového masivu. České dřevo, zpracované českýma rukama.

Balanční buková koule

Vlajková loď a hlavní důvod proč vznikla značka Funboards. U prkna s frézováním na kouli je použití jednodušší, koule nikam neutíká a jsou jasně dané hranice kde se zastaví. Kouli doporučujeme i pro prkna bez frézování, celý proces balancování je podobný avšak naprosto bez hranic. Koule je výzva, která nikdy nespí. Vyžaduje zapojení celého těla i mysli a právě díky tomu je tak unikátní. Použití je vhodné i bez prkna, na masáž a uvolnění svalů.

Balanční válec

Válce jsou ve světě balancování poměrně rozšířené. Nejčastěji jsou vyráběny z plastu nebo plastových vodovodních trubek. Narazíme i na korkové válce, které jedou přes půl Evropy až z Portugalska. Chceme vyrábět lokálně, tedy z našeho bohatství, našima rukama, pro naše lidi. Proto volíme dřevo, které nádherně vypadá a splňuje lokálnost. Válec je zábavná pomůcka, kterou zařazují trenéři do programu sportovcům. Kromě balancování s prknem je vhodný k masáži a uvolnění svalů, kdy vynecháme prkno a jezdíme přímo po válci.

Podložky

Pod balanční sety doporučujeme podložku. Nabízíme bavlněné koberce a to obdélníkové nebo kulaté. Kulaté jsou přitozeně vhodné k balanční kouli, ale i válci, pokud je dostatečný rozměr. Podložky fungují jako ochrana povrchu, hezky vypadájí a zároveň zpomalují pohyb koule i válce, balancování je tedy jednodušší. Takto můžete vytvořit prakticky 2 výkonnostní kategorie. Koule se dotýká malou plochou země, je tedy důležité aby podložka nebyla příliš měkká.

Sety

Nabízíme kompletní sety, tedy koupíte, vybalíte a balancujete. Zde nemusíte řešit nakolik je kombinace vhodná, to už jsme udělali za Vás. Sety máme dlouhodobě ve slevě a občas děláme speciální slevové akce. Sledujte naše soc. sítě ať Vám nic neunikne.

Co vybrat?

Žádné z prken nebo setů není omezeno věkem. Na prkně se dá stát, sedět, dřepovat, klikovat, stát u počítače nebo v kanclu u stolu. Na prknech můžete cvičit pohyby jež běžně děláte na zemi a posouvat tím výkonnost. Děti milují balanční prkna a jsou na nich překvapivě obratné.

Pokud váháte jestli válec nebo kouli a jaký prkno, pak doporučujeme Set Komplet. V setu je válec i koule, prkno má všechny vylepšení co může mít a součástí je i podložka. Na seznámení se světem balancu je to perfektní kombinace.

Podle čeho vybírat?

Velikost prkna vybíráme podle velikosti postoje. Když uděláme běžný dřep na zemi, stejně tak bychom měli stát na balančním prkně pro ideální zapojení vnitřních svalů. Ochranné zarážky a frézování je těžko zobecnitelná volba.

Nonost prkna je přes 100Kg a i ta je hodně podsazená. Na prkně běžně balancujeme ve dvou dospělých a nikdy neukázalo ani náznak toho, že by mělo prasknout. Vše je z kvalitní a silné překližky, která vydrží opravdu hodně.

Závěrem

Ať vyberete jakoukoliv variantu, užijete si spoustu zábavy a především posílíte důležité svaly na svém těle. Všechny pomůcky jsou vhodné jak na domácí potřeby tak pro studia, fitness centra a rehabilitační centra. Balancování je nesmírně důležitá součást našich životů a při dlouhém sezení na židlích ji naše tělo potřebuje procvičovat.

>>Více v článku proč balancovat?<<

Shopping cart
Košík je prázdný!
Pokračovat v nákupu
0