fbpx

Bouráme hranice tradičního balancování

K čemu je dobré balancovat?

Balančním cvičením posilujeme především střed těla, svaly, co nejsou vidět. Svalstvo středu těla zajišťuje sílu, stabilitu a pohyblivost, potřebnou k vykonávání každodenních činností. Rovněž hraje zásadní roli v náročnějších a dynamických sportech, kde pomáhá přenášet sílu a stabilitu, a tedy zlepšuje výkonnost, přičemž rovněž snižuje riziko zranění. Z tohoto důvodu je rozvoj středu těla klíčovým nejen v běžném životě, ale i u špičkových atletů a sportovců.

Rozdíl koule x válec?

Balancování na válci je svým způsobem jednoduchý pohyb, který se každý rychle naučí. Pozitivně působí na posilování vnitřních svalů a tím k lepšímu držení těla, svalové vyrovnanosti etc. Díky frézování pro kouli jsou naše prkna variabilní a je možné balancovat na válci i “zepředu dozadu”, nejen “zprava doleva”.

Koule je však nový rozměr ve světě balancu. Pohyb je 360° a zajišťuje naprosto komplexní zapojení celého těla. Sportovní pomůcka, která neskončí někde v rohu. Balancování na kouli je výzva. Zábavné posilování, která má smysl.

Prevence před zraněním

Dynamické rozcvičení je nezbytné pro skvělý sportovní výkon, ale co si budem, často se nám prostě nechce. Rozehřejte svaly během pár minut na prkně a předcházejte tak možným zraněním. Posilování vnitřních svalů přispívá k prevenci před bolestmi zad a zraněními při běžných činnostech i vrcholových sportech.

Stát na nestabilním povrchu vyžaduje více svalové aktivace. Totéž platí pro sedící, tlačné, břišní a zadní polohy. Potřebujeme malé stabilizátory, aby se rozběhly a pomohly velkým silným svalům, zejména v dobách únavy. Prkna Funboards dostanou všechny svaly do plné kapacity.

Pro koho je balanc?

Balancování přispívá k rozvoji rovnováhy, posílení nohou a hlubokého stabilizačního systému. Posílením středu těla odbouráváme bolestivost zad, zlepšujeme celkovou koordinaci a kondici, snižujeme zátěž přenášenou na páteř a zlepšujeme vnímání a cit potřebný ke sportům jako je například snowboarding, surfing, wakeboarding, skateboarding, lyžování, lední hokej, fotbal, bruslení, bojové sporty, házená, atletické a gymnastické sporty a mnohé další. Balanční prkna nachází své uplatnění jak v domácím prostředí, tak i v posilovnách. Jsou skvělou balanční pomůckou pro kruhové tréninky a v prostředí sportovního zázemí.

Trénink do běžného života

Posturální stabilita je vaše schopnost udržovat vzpřímenou rovnováhu. Je také klíčovou součástí stabilizace trupu a pánve pro jednoduché činnosti, jako je chůze, ohnutí se a vstávání ze židle. Balanční trénink je nutností pro každodenní životní aktivity všech věkových kategorií. S houserem se cvičí těžko, jednoduchým cvičením mu můžeme předejít.

Jak balanční prkna používat?

Na prkně se dá stát, ležet i sedět a v každé pozici si najdete lehké i těžké cviky, které zařadíte do běžného tréninku. Kromě běžného stání na prkně, je možné zkoušet různé triky. Balancování na rukách(v kliku) má stejný efekt na posílení středu těla jako balancování na nohách.

Rozdělení balančních prken

Máte otázky? Není Vám něco jasné? Napište nám, rádi poradíme, zkonzultujem a pomůžeme s výběrem.

Doporučujeme článek >>Rozdělení balančních prken<<

Zde jsou podrobně popsány detaily jednotlivých prvků na prknech i doplňku k nim.

Shopping cart
Košík je prázdný!
Pokračovat v nákupu
0